Minimalna ali vrijedna pobjeda: Golom Mujića Sloboda savladala Vitez (FOTO)

Nakon remija u derbiju na Grbavici Crveno – Crni su na Tušnju dočekali davljenika lige Vitez i rezultatom 1:0 zabilježili minimalnu ali vrijednu pobjedu.

U 18. minuti susreta bilježimo prvu ozbiljniju priliku kada je  Zajko Zeba sa 20-ak metara dobro šutirao i pogodio prečku gola gostiju, nakon toga je Mujić pucao preko gola.

I u nastavku prvog poluvremena Sloboda je držala konce igre. Kiso je u 26. minuti pucao, ali je Škorić odbranio njegov šut prema golu. Nakon toga su Sarić i Krpić pokušavali savladati gostujućeg golmana ali bez uspjeha. Na poluvrijeme se odlazi kod rezultata 0:0.

• sloboda-vitez-tusanj-2015 (3)
  • U nastavku utakmice Sloboda je odlučna da postigne gol. U 54. minuti radost na Tušnju, gol je postigao Muhamed Mujić za vodstvo izabranika Husrefa Musemića 1:0. Nakon postignutog gola tempo igre ja znatno pao a do kraja 90. minuta rezultat se nije mijenjao.

Fudbaleri Slobode zabilježili su minimalnu i vrijednu pobjedu. U narednom 25. Kolu Sloboda na Tušnju dočekuje Drinu iz Zvornika koja je u ovom kolu na domaćem terenu poražena od ekipe Čelika rezultatom 0:1.

U Gradačcu Željezničar je u posljednjim trenucima utakmice postigao gol za pobjedu protiv davljenika Zvijezde rezutatom 1:2. (Foto: D. Zabuš / Tuzlanski.ba)