Manchester City hat-trickom Agüera do pobjede nad Bayarnom

Fudbaleri Manchester Cityja ostvarili su veoma važnu pobjedu u Ligi Prvaka na svom stadionu nad ekipom Bayarna.

Građani su sa bijele tačke došli do prednosti od 1:0, a strijelac je bio Agüero. U posljednjih pet minuta drugog poluvremena fudbaleri Bayarna s igračem manje (u 20 minuti Benatia zaradio isključenje) uspijevaju napraviti potpuni preokret i golovima Alonsa u 40 minuti te Lewandowskog u 45 odlaze na odmor rezultatom 2:1.

U nastavku utakmice Bayern je gospodario terenom i sa igračem manje, a na prava uzbuđenja čekalo se do samog kraja kada je na scenu ponovo stupio Agüero koji golovima u 85 i 90+2 minutu svom timu donosi pobjedu i prva tri boda u Ligi Prvaka.

U timu nije bilo Edina Džeke koji pauzira zbog povrede, Džeko bi se ekipi trebao pridružiti narednog vikenda kada City u 13. kolu Premier League gostuje kod ekipe Southamptona.

Zahvaljujući nerješenom ishodu Rome na gostovanju kod ekipe CSKA, Man City se probio na drugo mjesto grupe “E” sa pet osvojenih bodova. Za 14 dana u Rimu će se odigrati odlučujući susret između Rome – Man Cityja o tome koji tim ide u naredni krug takmičenja.

Ukoliko ova dva tima odigraju nerješeno a CSKA u Minhenu pobjedi Bayern u tom slučaju  ruska ekipa će izboriti drugu poziciju u prolaz dalje. (Tuzlanski.ba)