Četvrtak, 25. Aprila 2024.

Liverpool nakon serije od 14 penala izbacio Middlesbrough

Noćas se u Engleskoj odigralo deset utakmica u okviru Capital One Cup-a. Arsenal je svom terenu poražen od Southamptona rezultatom 2:1. Stoke našeg Asmira Begovića bio je uspješan na gostovanju kod ekipe Sunderlanda gdje su slavili pobjedu također rezultatom 2:1.

• liverpul-fb
  • Svih 90, minuta u dresu Everotna nastupio je i naš drugi reprezentativac u Engleskoj Muhamed Bešić, nažalost njegov tim je poražen s ubjedljivih 3:0 od Swansea.

Pomalo nevjerovatan podatak stiže sa Anfielda gdje je domaći Liverpool nakon serije od čak 14 penala uspio da iz daljnjeg takmičenja izbaci “žilavi” Middlesbrough. Regularni dio utakmice završen je rezultatom 1:1. U produžetku utakmice u 109. minuti za domaće je pogodio Suso međutim nadu fudbalerima Middlesbrougha u posljednjim sekundama iz penala vratio je Bamford.

Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca kojih je izvedeno ukupno 28 na ovoj utakmici. Liverpool je tek kod rezultata 14:13 ostvario pobjedu i prolaz u drugi krug takmičenja. Po dva puta za Liverpool sa bijele tačke pogađali su Balotelli, Lucas, Lallana i Suso.

Adomah koji je u prvom krugu bio precizan promašio u 14-toj seriji za Middlesbrough nakon čega i okončan ovaj “maratonski” duel. (Tuzlanski.ba)