Golovima Ahmetovića i Moranjkića fudbaleri Slobode savladali Rudar iz Prijedora (VIDEO)

U okviru 2. kola BHT Premijer lige BiH Crveno – crni na Tušnju dočekali su prijedorski Rudar kojeg su savladali rezultatom 2:1 i na taj način nakon gostujućeg poraza od ekipe Čelika ubilježili prvu prvenstvenu pobjedu i prva tri boda.

Fudbaleri Slobode odlučno su otvorili meč u namjeri da u što ranijoj fazi utakmice ostvare rezultatsku prednost. Iako su crveno-crni imali incijativu do gola se čekalo sve do 36. minute kada Ahmetović pogađa mrežu gostujućeg golmana i dovodi Slobodu u vodstvo rezultatom 1:0. Do kraja prvog poluvremena još jedna radost za publiku na Tušnju. U 41. minuti utakmice Ordagić je centrirao, a Moranjkić pogodio za 2:0.

U drugom poluvremenu gosti smanjuju rezultatsku prednost u 52. minuti utakmice nakon što je mrežu Hamzabegovića iz slobodnog udarca pogodio Arežina. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a fudbaleri Slobode zabilježili su prvu prvenstvenu pobjedu. (Tuzlanski.ba)